Εργαστήριο Ιστορίας της Ιατρικής και Ιατρικής Δεοντολογίας
Ιατρική Σχολή - Πανεπιστήμιο Κρήτης
Εργαστήριο Ιστορίας της Ιατρικής και Ιατρικής Δεοντολογίας
Ιατρική Σχολή - Πανεπιστήμιο Κρήτης

Εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Η Ιστορία της Ιατρικής μέσα από τα Μνημεία και τα Κινητά Τεκμήρια Πολιτισμού της Νήσου Κρήτης”

Το Εργαστήριο Ιστορίας της Ιατρικής και Ιατρικής Δεοντολογίας ανακοινώνει το διαδικτυακό εκπαιδευτικό πρόγραμμα μέσω της πλατφόρμας ΚΕΔΙΒΙΜ «Η Ιστορία της Ιατρικής μέσα από τα Μνημεία και τα Κινητά Τεκμήρια Πολιτισμού της Νήσου Κρήτης». Καταξιωμένοι επιστήμονες, ιατροί, αρχαιολόγοι, ιστορικοί, γεωπόνοι, ερευνητές, παρουσιάζουν την Ιστορία της Ιατρικής μέσα από μία διαφορετική οπτική γωνία που συνδυάζει την Ιατρική και τον Πολιτισμό της Νήσου Κρήτης.

Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα προσφέρει 9 μονάδες ECVTs.